Servis Kalitesi
Şu bir gerçektir ki; özellikle elektronik cihazlarda servis hizmeti alınacak firmaya kesin bir güven duymak gerekir. Güven duymadığınız hiçbir kişiye ya da firmaya cihazınızı teslim etmenizi tavsiye etmeyiz. Firmamıza güven duymuyorsanız bizlere cihazınızı teslim etmeyiniz! Başka alternatifinizin olmadığını düşünüyorsanız lütfen cihazınızı teslim ederken aşağıdaki hususları dikkate alınız ve kafanızda hiçbir soruya yer kalmayacak şekilde cihazınızla ilgili detayları servis formunda açıkça tespit ettiriniz. Servis formunu kaybetmiş olsanız bile cihazınızla ilgili tüm detaylar on-line olarak takip edebileceğiniz şekilde bizde kayıtlıdır.

Cihazını servisimize teslim eden tüm kişi ve kurumlar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Çalışma şartlarımızda belirtilmeyen tüm hususlar için mevcut yasalar geçerlidir.
Servis hizmeti sunulacak notebookun firmamıza ulaştırılması ile başlayan ve müşteriye teslim edilmesi ile son bulan prosedür ve çalışma şartlarımız aşağıda belirtilmiştir:


CİHAZ KABUL & SERVİS FORMU :

Cihazınız teknik servisimize getirilmeden önce kısa bir ön inceleme yapılır. Müşteri talepleri ve belirlenen tespitler çerçevesinde servis formu düzenlenir. Servis formunda şu bilgiler yer alır:

- Cihazın türü, markası, modeli, seri nosu

- Müşteri talebi (Arıza tanımı, şikayetler, istekler)

- Müşteri tarafından belirtilmeyen/giderilmesi istenmeyen ve gözle görülen; eksikler, arızalar, hasarlar, deformasyonlar (coverlarda ve kasadaki kırık ve çatlaklar, klavyede eksik veya hasarlı tuşlar, lcdde dış çizikler/lekeler ...vs). Müşteri tarafından belirtilmeyen ya da gözle yapılan kontrolde tespit edilemeyen, ancak cihaz servise alınıp detaylı incelendiğinde tespit edilen arızalar ve iç hasarlar/deformasyonlar ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

- Cihazla birlikte gelen aksesuarlar (Adaptör, batarya, optik sürücüler, pcmcia card, taşıma çantası ...vs). Dışarıdan görülemeyen ve var olup olmadıklarını anlamak için cihazın sökülmesini gerektiren parçalar servis formunda belirtilmez (cpu, ram, hdd, inverter, dahili kart ve elektronik parçalar ...vs). Bu gibi parçaların önceden tespiti isteniyor ise cihaz teslim alınmadan önce belirtilmeli ve gerekli tespit yaptırılmalıdır. Aksi durumda, daha önceki müdahalelerden dolayı bu gibi parçaların eksik ya da olması gereken özelliklerinden farklı çıkması halinde hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir


Uyarılar!

- Servis formu geri alınmadan cihaz teslim edilmez. Servis formunun kaybedildiği ya da teslim edilemediği durumlarda; firmalardan cihazın teslim alındığına dair kaşeli ve imzalı bir yazı, şahıslardan ise ön ve arka kimlik fotokopisi ile birlikte yine benzer bir yazı talep edilir.

- Arızalı ürünün firmamıza sevkiyatı ve geri gönderimi ile ilgili her türlü ulaşım ücreti müşteriye aittir.

- Kargo ile gönderilecek cihazlarda kutulama çok iyi yapılmalı, cihazın kargoda hasar görmesi engellenmelidir. Bu gibi sebeplerle cihazda oluşabilecek hasarlar firmamız sorumluluğu dışındadır.

- Olumlu veya olumsuz sonuç bilgisi müşteriye iletilmiş olan cihazlar 3 ay içerisinde alınmadığı takdirde hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

- İdeal arıza tespit süresi 3 iş günü, azami arıza tespit süresi 10 iş günüdür.

- Onaylanmış cihazlarda ideal tamir süresi 7 iş günü, azami tamir süresi 30 iş günüdür.

- Sisteme müdahale sonucu oluşabilecek bilgi kayıplarından firmamız sorumlu değildir. Lütfen cihazınızı servisimize teslim etmeden önce tüm yedeklerinizi alınız.

- Sistemde mevcut yüklenmiş tüm yazılımlar ile ilgili hukuki sorumluluk cihaz sahibine aittir.

- Ödemeler ürün teslimatı esnasında nakit ya da teslimattan önce banka havalesi yolu ile tahsil edilir.
( kredi kartı kullanılmaz )

- Elden yapılan teslimatlarda taşıma çantası kabul edilmemektedir. Kargo ile yapılan gönderilerde ise taşıma çantası gönderilmemesi tercih sebebidir


GARANTİ :

- Servisimizde tamir edilen tüm cihazlar teslim tarihinden itibaren 3 ay işçilik garantilidir

- Kullanılan veya değiştirilen tüm yedek parçaların garantileri için, teslim tarihinden itibaren yedek parça bazında geçerli olan garanti süreleri uygulanır.

- Verilen garanti cihazın tamamı için geçerli değildir, yedek parçalar ve tamir edilen donanımın tamir edilen bölgesi ile sınırlandırılmıştır.

- Tamir edilen cihazın kritik bölgelerine ve değiştirilen parçaların üzerine garanti etiketi yapıştırılır. Garanti etiketlerinin yırtılması ya da sökülmesi durumunda garanti geçersizdir.

- Kullanım hataları, fiziksel darbeler, sıvı teması gibi dış kaynaklı sebeplerle oluşan arıza tekrarlarında ya da aynı sebeplerle yedek parçaların arızalanması durumunda garanti dışı işlem uygulanır.

- Aynı arıza sebebiyle cihazın en az üç kez servisimize gelmesi durumunda, müşteri dilerse işlemleri iptal ederek ödediği ücreti geri alabilir.

- Garantili cihazın firmamıza ulaşımı ile ilgili her türlü kargo ücreti göndericiye aittir. Belirtilen problem gerçekten var ise ve garanti kapsamında tekrar onarım yapılırsa geri gönderim ücreti firmamıza aittir.


Şubelerimiz          
Bilgisayar Servisi Gaziosmanpaşa
Küçükköy
Yıldıztabya
Bağlarbaşı
Barboros Hayrettinpaşa
Mevlana
Karlıtepe
Karadeniz Mah.
Karayolları Mah.
Hürriyet Mah.
Pazariçi Mah.
Sarıgöl Mah.
Yenidoğan Mah.
Fevziçakmak Mah.
Şemsipaşa Mah.
    500 Evler
Eski Edirne Asfaltı
_______________________________________

Bilgisayar Servisi Arnavutköy
Hadımköy
Taşoluk
Haraçcı
Durusu
Bolluca
Boğazköy

_______________________________________

Bilgisayar Servisi Ataşehir
Yenisahra
Namıkkemal
Ferhatpaşa
Çamlıca
Küçükbakkalköy
İçerenköy
Kayışdağı
Örnek

_______________________________________

Bilgisayar Servisi Bağcılar
Demirkapı
Mahmutbey
Güneşli
Kirazlı
Hürriyet
Kemalpaşa
Barbaros

_______________________________________

Bilgisayar Servisi Bayrampaşa
Yıldırım
Muratpaşa
Altıntepsi
Numunebağ

_______________________________________

Bilgisayar Servisi Beşiktaş
Levent
4.levent
Bebek
Levazım
Etiler
Akatlar
Ulus
Ortaköy
Gayrettepe
Türkali
Çırağan
Yenilevent
Kuruçeşme
Balmumcu
Ihlamur
Fulya
Dikilitaş
Maçka
Metrocity
Kabataş
Akaretler
Fındıkzade
Karanfilköy
Abbasağa
Cihannüma
Kültür
Konaklar
Aşiyan
Valideçeşme
Serencebey
>>   İletişim
0212 477 20 97
0543 400 86 40


>>   E-Mail
yakacomputer@gmail.com
Anasayfa         Hizmetlerimiz         Servis Kalitesi          İletişim                   E-Mail